• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Szanowni Państwo w poniższym dokumencie przedstawiamy raport z ewaluacji zewnętrznej Lokalnej Strategii Rozwoju Zakola Dolnej Wisły na lata 2016-2023

RAPORT - EWALUACJA ZEWNĘTRZNA Z REALIZACJI LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU ZAKOLA DOLNEJ WISŁY NA LATA 2016-2023

25 stycznia 2023 r. w ramach konsultacji społecznych związanych z budową nowej Lokalnej Strategii Rozwoju Zakola Dolnej Wisły odwiedziliśmy uczniów klasy 8a i 8b w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
??
Młodzież wzięła udział w tzw. akcji wlepkowej ???- metodzie konsultacyjnej, jaką zaplanowaliśmy wśród uczniów szkół podstawowych w najbliższym czasie.
Przewiduje się, iż przyszła strategia będzie obejmowała działania ukierunkowane m.in. na zagwarantowanie dzieciom i młodzieży jak najciekawszej oferty do uczenia się i życia blisko miejsca zamieszkania, zatem aby móc zaplanować projekty jak najbardziej odpowiadające potrzebom osób młodych chcielibyśmy poznać ich zdanie na ten temat.
Uczniowie na kolorowych karteczkach??? podzieliła się z nami swoimi opiniami odpowiadając na poniższe pytania:
1. Co chcielibyście robić lub zmienić w swojej miejscowości, na co do tej pory nie mieliście możliwości ?
2. W jakich rodzajach zajęć pozaszkolnych chcielibyście brać udział ?
3. Co zachęciłoby Was do pozostania w rodzinnych stronach w dorosłym życiu ?
Odpowiedzi otrzymaliśmy wiele, poznaliśmy potrzeby młodzieży, która mimo młodego wieku poważnie myśli już o swojej przyszłości.
Dziękujemy serdecznie Dyrekcji za możliwość przeprowadzenia badania, a młodzieży za aktywny udział i merytoryczną dyskusję. ??
W ramach konsultacji społecznych związanych z budową nowej Lokalnej Strategii Rozwoju Zakola Dolnej Wisły odwiedziliśmy uczniów 8 klasy w Szkoła Podstawowa w Brzozowie ??
Młodzież wzięła udział w pierwszej tzw. akcji wlepkowej ???na obszarze Zakola, jakie zaplanowaliśmy wśród uczniów szkół podstawowych w najbliższym czasie.
Przewiduje się, iż przyszła strategia będzie obejmowała działania ukierunkowane m.in. na zagwarantowanie dzieciom i młodzieży jak najciekawszej oferty do uczenia się i życia blisko miejsca zamieszkania, zatem aby móc zaplanować projekty jak najbardziej odpowiadające potrzebom osób młodych chcielibyśmy poznać ich zdanie na ten temat.
Uczniowie na kolorowych karteczkach??? podzieliła się z nami swoimi opiniami odpowiadając na poniższe pytania:
1. Co chcielibyście robić lub zmienić w swojej miejscowości, na co do tej pory nie mieliście możliwości ?
2. W jakich rodzajach zajęć pozaszkolnych chcielibyście brać udział ?
3. Co zachęciłoby Was do pozostania w rodzinnych stronach w dorosłym życiu ?
Odpowiedzi otrzymaliśmy wiele, poznaliśmy potrzeby młodzieży, która mimo młodego wieku poważnie myśli już o swojej przyszłości.
Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi za możliwość przeprowadzenia badania, a młodzieży za aktywny udział i merytoryczną dyskusję. ??

W sobotę 18 lutego o godzinie 10 rozpocznie się turniej szachowy w Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej.

Zachęcamy do zapisów oraz kibicowania zawodnikom podczas turnieju.

zapisy: https://www.chessmanager.com/…/tour…/5527350193160192/signup

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=547462960744620&set=a.455124196645164&type=3&app=fbl

poniedziałek, 16 styczeń 2023 10:45

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Zakole Dolnej Wisły” ma zaszczyt zaprosić Członków stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły" na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się dnia 26 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 w Złejwsi Wielkiej (Gminne Centrum Aktywności Społecznej, ul. Jasna 14).

Porządek obrad:

 

 1. Ogólne:

 

 1. Powitanie przez Prezesa Stowarzyszenia.
 2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.
 3. Wybór przewodniczącego obrad.
 4. Wybór protokolanta.
 5. Przyjęcie porządku Walnego Zgromadzenia Członków.

 

 1. Przyjęcie zmian w Statucie stowarzyszenia.

 

 1. Omówienie zmian w Statucie
 2. Dyskusja
 3. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia zmian w Statucie

 

 • Zakończenie posiedzenia

 

 1. Omówienie bieżącej działalności Stowarzyszenia.
 2. Wolne wnioski i zapytania.
 3. Zakończenie Walnego Zgromadzenia

*Przypominamy, iż zgodnie z postanowieniami Statutu naszego Stowarzyszenia (§18.1.) nieobecność na trzech kolejnych Walnych Zgromadzeniach Członków Stowarzyszenia oraz nieopłacenie składki członkowskiej za okres 1 roku skutkuje skreśleniem z listy członków. W związku z powyższym prosimy o obecność,  podczas zebrania będzie możliwość uregulowania składek. W sprawie ustalenia wysokości zaległości w płatnościach prosimy o kontakt z Biurem LGD – tel. 56 676 44 36.

Szanowni Mieszkańcy,

Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” przygotowuje nową Lokalną Strategię Rozwoju obszaru czterech gmin Dąbrowa Chełmińska, Kijewo Królewskie, Unisław i Zławieś Wielka. W ramach budżetu nowej Strategii znajdą się środki Unii Europejskiej  na wiele inicjatyw, które będą wpływały na poprawę jakości życia mieszkańców. Prosimy o wypełnienie ankiety on-line, która pozwoli wyłonić obszary, które wymagają szczególnego wsparcia oraz określić grupy osób, które takiego wsparcia najbardziej potrzebują.  

 

Link do ankiety: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=nv4x-szex0eAVdJs2f-NaZBYIeWV3-ZDr9ublCL_JStUN0FLS0FNUzZZUktWRVhaTjZLSk5HWFlWTS4u

Ankieta skierowana jest do mieszkańców z obszaru gmin, na których działa LGD.

Ankietę można również wypełnić  w wersji papierowej w Biurze LGD „Zakole Dolnej Wisły” oraz  w Urzędach Gmin, a także można pobrać i wypełnioną dostarczyć do Biura LGD lub Koordynatorów Gminnych.

ANKIETA PDF DO POBRANIA

Termin wypełnienia ankiety: 31.01.2023 r.

Z góry serdecznie dziękujemy za udział  w badaniu.

 

 

 

Opracowanie LSR Zakola Dolnej Wisły na lata 2023 -2029 jest realizowane w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.1. Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel operacji w ramach PROW 2014-2020: 6B Wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

Zakres operacji realizowanej w ramach poddziałania: Podnoszenie kompetencji podmiotów zaangażowanych w tworzenie LSR i społeczności lokalnych, szkolenie i tworzenie sieci kontaktów oraz wypracowanie mechanizmów współpracy i włączania lokalnych społeczności w celu przygotowania i wdrożenia LSR.

Cel operacji: Realizacja planu włączenia społeczności, w szczególności przygotowanie LSR.

 

czwartek, 22 grudzień 2022 08:08

Wesołych Świąt ! :)

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wszystkiego co dobre, wiele radości, odpoczynku i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech Nowy Rok przyniesie same pozytywne zmiany, spełnienie marzeń i planów.
A....... no i oczywiście bogatego Gwiazdora ?
15 grudnia zakończyliśmy cykl warsztatów świątecznych dla mieszkańców Zakola ???
Tego dnia nasze Biuro w Kijewie Królewskim zamieniło się w pracownię rękodzieła, gdzie uczestnicy wykonali piękne rubinowo-szmaragdowe medaliony na choinkę pod okiem Owoce Mojej Wyobraźni - Ania Pawlak ??
Spotkanie z mieszkańcami gminy Kijewo Królewskie przebiegło w bardzo wesołej i świątecznej atmosferze ??
Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas ❤️
Warsztaty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji PROW 2014-2020

Wczoraj zawładnęła naszą lokalną grupą działania magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W Ostromecku podczas wydarzenia zatytułowanego „Z Zakolem przy wigilijnym stole” odbył się konkurs kulinarny "Nadwiślańskie smaki Świąt w Zakolu Dolnej Wisły– świąteczne przysmaki kuchni regionalnej na słodko i na wytrawnie" oraz biesiada wigilijna dla naszych mieszkańców, współpracowników, partnerów, przyjaciół.

Przepięknie udekorowanych, 27 potrawy wigilijnych walczyło o zachwyt podniebień naszego zacnego jury, w którym zasiedli: Wiktoria Wilmanowicz – uczestniczka programu telewizyjnego Master Chef (finałowa ósemka), Edyta Klorek Restauracja Ostromecka oraz Agnieszka Zawitowska Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły".

Zwycięzcami w kategorii "na wytrwanie" zostali:
1. Barszcz wigilijny na zakwasie podany z pasztecikami z grzybami leśnymi i kapustą – Pani Beaty Zielińskiej-Gołębiewskiej
2. Zupa grzybowa z tłuczonymi ziemniakami– Pani Gabrieli Pudło
3. Gęsina słoikowa – Pani Mirosławy Liczbik

W kategorii „na słodko”
1. Sernik – Pani Maliwiny Patuły
2. Tort makowy – Pani Ewy Kociniewskiej
3. Piernik staropolski długo dojrzewający – Pani Joanny Łukasik

Po konkursie spotkaliśmy się przy wspólnym stole degustując potrawy konkursowe. Nie spodziewaliśmy się aż tylu pyszności, które do kosztowania zachęcały nie tylko smakiem, ale również pięknym wyglądem.
W związku z tym, że wszyscy byli grzeczni, Mikołaj obdarował uczestników pieniczkami z życzeniami od Zakola. Wiele radości przysporzyło również uczestnikom fotolustro, dzięki któremu każdy mógł wykonać sobie fotografie w nietypowych stylizacjach na pamiątkę spotkania.
Dziękujemy serdecznie Restauracja Ostromecka za gościnę, członkom Jury za profesjonalną ocenę dań konkursowych, Państwu Gwadera z firmy Tęczowe Animacje- Paulina Gwadera za to, że choć przez chwilę mogliśmy się poczuć jak dzieci, uczestnikom konkursu za wspaniale przygotowane dania oraz degustację, a także wszystkim, którzy spędzili to popołudnie z Zakolem przy wigilijnym stole – wspaniale było się spotkać.

Jeszcze raz życzymy wszystkim cudownych i pełnych radości Świąt !!!!

Konkurs kulinarne oraz biesiada wigilijna zrealizowano w ramach operacji własnej pt. "Łączy nas Wisła - czyli nadwiślańskie dziedzictwo Zakola Dolnej Wisły", współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 PROW 2014-2020.

12 grudnia kolejna grupa mieszkańców Zakola uczestniczyła w świątecznych warsztatach rękodzieła. Tym razem spotkanie odbyło się w Złejwsi Wielkiej w zrewitalizowanym ze środków budżetu LSR Zakola obiekcie - Gminny Centrum Aktywności Społecznej.
Pod okiem naszej instruktorki Owoce Mojej Wyobraźni - Ania Pawlak grupa uczestniczek wykonała piękne bombki w kształcie medalionu w klasycznej świątecznej kolorystyce.
Warsztaty były okazją do miłego spotkania w przedświątecznej atmosferze oraz nabycia nowych, ciekawych umiejętności.
Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas ❤️?
Warsztat zrealizowano w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji PROW 2014-2020.
Strona 1 z 98

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.

Strona korzysta z plików cookie