piątek, 03 listopad 2017 07:38

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu w ramach współpracy z firmą Snake s.c. - organizatorem tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Toruniu zaprasza Podmioty Ekonomii Społecznej do zaprezentowania swojej działalności, sprzedaży produktów, usług oraz prac realizowanych przez podopiecznych w ramach działań terapeutycznych.
Toruń to nie tylko nasz dom, ale i miejsce, w które chcemy inwestować swoją energię i chęci do działania. Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas wyciszenia, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, wspólne przygotowania do tego wyjątkowego czasu. Toruń i jego serce, którym jest Stare Miasto, zaczynają tętnić życiem. Warto, aby Rynek Staromiejski wpisał się w klimat Świąt Bożego Narodzenia i pokazał, że może być jeszcze piękniejszym miejscem. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu możemy stworzyć magiczną krainę, która zachwyci nie tylko najmłodszych mieszkańców miasta i okolic, ale urzeknie też dorosłych Torunian i turystów z najdalszych zakątków świata.

MIEJSCE ORGANIZACJI JARMARKU TORUŃSKIEGO
Rynek Staromiejski w Toruniu
Planowane są trzy wejścia na Plac Jarmarku - brama od strony ul. Chełmińskiej, Panny Marii i ul. Szerokiej

TERMIN JARMARKU
02.12 - 23.12. 2017 r.
Godziny otwarcia codziennie od 11.00 do 21.00.
PES mogą zakończyć korzystanie ze stoiska  o godz. 18.00.

PLANOWANE DZIAŁANIA
Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego planowane jest na 2 grudnia. W tym dniu odbędzie się Bieg Mikołaja, w którym udział biorą zawodnicy z całego kraju. Dzień otwarcia Jarmarku będzie dniem zdecydowanie wyjątkowym, jednak atrakcji nie zabraknie aż do Wigilii. Planowane  jest wiele wydarzeń ściśle związanych ze świąteczną atmosferą:
- przygotowanie tronu Świętego Mikołaja, który będzie do dyspozycji dzieci przez cały okres trwania Jarmarku, to tutaj odbywać będą się sesje ze Świętym Mikołajem oraz wspólne pisanie listów
- parada postaci związanych ze Świętami Bożego Narodzenia
- koncerty kolęd
- uroczyste powitanie choinki przy pomniku Mikołaja Kopernika
- lepienie pierników z Elfami
- świąteczne czytanie bajek przez znanych przedstawicieli toruńskiej społeczności
- aukcje charytatywne
- degustacja grzańca toruńskiego oraz potraw świątecznych
- oświetlenie najważniejszych z punktu widzenia Jarmarku miejsc w kompleksie Starego Miasta oraz wiele innych.

Zapraszamy Fundacje i Stowarzyszenia do prezentacji warsztatów, udziału w koncertach, pokazach, uczestnictwa w różnych formach aktywności w trakcie trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego.


UCZESTNICTWO W JARMARKU
W okresie od 02 do 23 grudnia PODMIOTY EKONOMII SPOŁECZNEJ  - Fundacje, Stowarzyszenia, Przedsiębiorstwa Społeczne będą miały bezpłatnie udostępnione 2 namioty wystawiennicze o wymiarach 3x2 m na prezentację swojej działalności. Stoiska będą udostępnianie zainteresowanym organizacjom. Minimalny czas udostępnienia stoiska to 1 dzień godz. 10.00-18.00. PES mogą korzystać ze stoiska dłużej niż 1 dzień oraz kończyć pracę o 21.00

KONTAKT Z ORGANIZATOREM
Szczegółowe informacje:
Beata Zawadzka tel. 530 100 220 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.zgłoszenia elektroniczne udziału do dnia 13 listopada 2017 roku na stronie www http://jarmarktorun.pl/ zakładka PODMIOTY EKONOMII SPOŁECZNEJ.
Zgłoszenia na miejscu i opieka ze strony organizatora: Michał Ślażyński  - wydawanie stoisk dla PES od godz. 10.00 -  tel. 693 718 506.

Kontakt OWES
Anna Wit
Specjalista ds. kooperatyw
tel. 512 263 122
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu
prowadzony przez Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży i Stowarzyszenie "Tilia"
ul. Wola Zamkowa 12 a, 87-100 Toruń
tel. 56 65 222 40, fax 56 65 222 41

 

 

Czytany 968 razy

Strona korzysta z plików cookie