• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” zaprasza na warsztaty rękodzielnicze, podczas których pod okiem Owoce Mojej Wyobraźni - Ania Pawlak wykonamy piękne pisanki na nóżce.
 
Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się telefoniczne (zgłoszenia wyłącznie indywidualne - w godzinach 8-15).
 
Warsztaty odbędą się w każdej z gmin Zakola, mieszkańcy (osoby dorosłe) poszczególnych gmin zapisują się w swojej gminie:
 
01.03 – W Gminie Dąbrowa Chełmińska warsztaty odbędą się w Świetlicy Wiejskiej w Czemlewie, godz. 16.30. Zapisy u Pani Barbary Piórkowskiej : 697 021 676.
 
06.03 – W Gminie Zławieś Wielka warsztaty odbędą się w Świetlicy w Starym Toruniu, ul. Szeroka 3, godz. 16.30. Zapisy u Pani Justyny Przybyszewskiej : 691 923 530.
 
12.03 – W Gminie Unisław w Gminnym Ośrodku Kultury, godz. 16.30. Zapisy u Pani Agnieszki Góral : 505 189 145.
 
14.03 – W Gminie Kijewo Królewskie w biurze LGD, godz. 16.30. Zapisy u Pani Patrycji Łada : 796 757 161.
 
Warsztaty finansowane w ramach poddziałania 19.4 PROW 2014 - 2020 Wsparcie na rzecz Kosztów Bieżących i Aktywizacji.
 
 
Kolejne spotkanie z Zakolandią ♥
 
Gminnym Ośrodku Kultury w Kijewie Królewskim grupa dzieci z Gminy Kijewo Królewskie, pod czujnym okiem Pani Katarzyny Dominas, miała okazję miło spędzić czas grając w grę planszową odkrywającą zakątki Zakola ♥
 
W grze nie ma przegranych, tutaj każdy wygrywa ♥ Każdy zdobył nieruchomości i zarobił denary Zakolowe ♥
 
Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kijewie Królewskim za organizację spotkania, wspaniale, że zawsze możemy na Was liczyć ❤️
 
Zadanie zrealizowane w ramach operacji własnej "Łączy nas Wisła - czyli nadwiślańskie dziedzictwo Zakola Dolnej Wisły" poddziałania 19.2 PROW 2014-2020.

Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły" zaprasza do udziału w warsztacie refleksyjnym, którego celem będzie analiza wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju i jej efektów, a także działań powadzonych przez Lokalna Grupę Działania „Zakole Dolnej Wisły”.

Obowiązek corocznego przeprowadzenia warsztatu refleksyjnego wynika z zapisów umowy ramowej oraz Wytycznych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie monitoringu
i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Do udziału w warsztacie zapraszamy przedstawicieli naszych gmin partnerskich i członków naszej LGD, Komisji Rewizyjnej, Rady, naszych Wnioskodawców, Mieszkańców obszaru, organizacje pozarządowe i inne podmioty z naszego terenu, przedstawicieli Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i lokalnych grup działania.

Przedmiotem spotkania będzie dyskusja wokół następujących tematów:

 1. Czy realizacja finansowa i rzeczowa LSR przebiegała zgodnie z planem i można ją uznać za zadowalającą?
 2. W jakim stopniu jakość składanych projektów wybieranych we wszystkich obszarach tematycznych wpływa na osiąganie wskaźników w zaplanowanym czasie?
 3. W jakim stopniu stosowane kryteria wyboru projektów spełniają swoją rolę?
 4. W jakim stopniu wybierane projekty realizowane w ramach LSR przyczyniają się do osiągnięcia celów LSR i w jakim stopniu przyczyniają się do odpowiadania na potrzeby społeczności z obszaru LGD?
 5. Czy przyjęty system wskaźników dostarcza wszystkie potrzebne informacje niezbędne do określenia skuteczności interwencyjnej strategii?
 6. Czy procedury naboru, wyboru i realizacji projektów są przyjazne dla beneficjentów?
 7. Jaka jest skuteczność działania biura LGD (działań animacyjnych, informacyjno-promocyjnych, doradczych)?
 8. Jakie zmiany należy wprowadzić w działaniach LGD, by skuteczniej realizowała cele LSR?

Termin: 22.02.2024r., początek o godz. 10.00

Miejsce: Biuro LGD „Zakole Dolnej Wisły” ul. Chełmińska 7b 86-253 Kijewo Królewskie

 

Zgłoszenia do udziału w warsztacie należy dokonać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 20.02.2024 r. (włącznie)

Kolejne spotkanie z Zakolandią ♥
Pierwsze spotkanie z Zakolandią już za nami.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na „Spotkania z Zakolandią”, czyli wspólną zabawę przy naszej nowej grze planszowej.

Szanowni Mieszkańcy, 

Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” pracuje nad stworzeniem Bazy Mailowej Lokalnych Liderów LGD Zakole Dolnej Wisły. Baza służy zebraniu adresów mailowych lokalnych liderów z obszaru Gmin objętych działaniami LGD Zakole Dolnej Wisły (Dąbrowa Chełmińska, Kijewo Królewskie, Unisław Zławieś Wielka) w celu przekazywania na bieżąco informacji o konkursach, konsultacjach społecznych i wydarzeniach organizowanych przez LGD. Zapraszamy do zapisywania się lokalnych liderów, którzy chcą być informowani o aktywności LGD Zakole Dolnej Wisły.

Baza tworzona jest zgodnie z Planem Komunikacji z lokalną społecznością w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Lokalnej Grupy Działania Zakole Dolnej Wisły na lata 2023-2029.  

TERMIN WYPEŁNIENIA ANKIETY : 22.03.2024 r.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1VCniEgYojPeSSS-c3lI8-mkiizReVNseiZLqjOASgeI/edit

 

Szanowni Państwo

zapraszamy do zapoznania się z kryteriami wyboru grantobiorców, które będą obowiązywały w nowym okresie programowania w ramach konkursów z EFS+, czyli przedsięwzięć Lokalnej Strategii Rozwoju Zakola Dolnej Wisły na lata 2023- 2029:

2.4 wsparcie integracji społecznej seniorów

2.5 wsparcie dzieci i młodzieży poza edukacją formalną

2.6 Aktywizacja edukacyjna osób dorosłych - LOWE

Na Państwa uwagi czekamy do 8 lutego 2024 r. za pośrednictwem załączonego formularza konsultacyjnego, który należy przesłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwagi można również składać osobiście w godzinach pracy biura.

PROJEKT KRYTERIÓW WYBORU GRANTOBIORCÓW W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘĆ 2.4, 2.5, 2.6 LSR FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW EFS +

FORMULARZ KONSULTACYJNY

 

13/12/2023 - 10:39 | AM

Podpisaliśmy umowę ramową !

Pamiętacie jak 6 czerwca prosiliśmy Was o mocne trzymanie kciuków o wybór naszej Strategii do realizacji ? ✊✊Udało się ! ?? I do tego z niemałym sukcesem !????Nasza Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2023-2029 zajęła I miejsce w Województwie Kujawsko-pomorskim w konkursie na wybór LSR !!!! ?
Wczoraj w auli UMK w Toruniu przedstawiciele Zarządu naszej LGD podpisali najważniejszą dla nas umowę - o warunkach i sposobie realizacji strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność. W uroczystości wręczenia umów z rąk przedstawicieli Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z p. Marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele wzięli udział Prezes Krzysztof Nowacki, Vice Prezes Agnieszka Góral , Skarbnik Krzysztof Rak oraz pracownice naszego Biura – Kierownik Biura Anna Pawlak oraz Agnieszka Zawitowska i Patrycja Łada.
Jesteśmy bardzo dumni i pełni nadziei na kolejne lata aktywnych działań wspólnie z naszymi mieszkańcami ?
Dzięki realizacji Strategii będziemy wspierać ze środków unijnych wielu ważnych inicjatyw, wpływających na jakość życia mieszkańców Zakola. Zaplanowaliśmy m. in. wsparcie przedsiębiorczości, potencjału organizacji pozarządowych, dziedzictwa kulturowo przyrodniczego Doliny Dolnej Wisły, infrastruktury publicznej, działań dla młodzieży, seniorów i osób dorosłych.
Dziękujemy Zarządowi Województwa Kujawsko - Pomorskiego za powierzenie nam tej bardzo ważnej misji, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ta Strategia przyniosła wiele pozytywnych zmian na obszarze Zakola.
Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom, które wzięły udział w procesie konsultacji naszej LSR, Wasze zdanie miało ogromne znaczenie dla wyznaczenia kierunków rozwoju Zakola oraz sposobów komunikacji z mieszkańcami.
Gratulujemy wszystkim Lojalnym Grupom Działania wyboru Strategii i życzymy sprawnego, efektywnego i przyjemnego wdrażania ??
Bycie Sołtysem i lokalnym liderem to niezwykle ważna misja społeczna, która niesie za sobą różne wyzwania. Dziś podczas spotkania z sołtysami i reprezentantami sołectw w Grzybnie powołaliśmy Klub Sołtysów Zakola Dolnej Wisły??, który ma ich wspierać w tej misji i jednocześnie stanowić platformę komunikacji między wszystkimi sołectwami naszego obszaru oraz naszą LGD.
Spotkanie miało charakter warsztatowy. Uczestnicy mieli okazję się poznać i zintegrować. Dzięki ćwiczeniom zapoznawczym reprezentanci sołectw wzajemnie przedstawiali swoje sołectwa oraz to, z czego są dumni ??. Nie zabrakło również głosów dotyczących potrzeb i problemów, gdyż to również stanowi codzienność pełnienia tej funkcji społecznej.
Następnie pod okiem moderatorki Ani Pawlak, podczas pracy w grupach, sześć drużyn pracowało nad projektami inicjatyw społecznych dla mieszkańców. W efekcie powstały bardzo ciekawe pomysły, które z pewnością będą dla nas inspiracją do działań w najbliższej przyszłości ?.
Na zakończenie spotkania sołtysi i reprezentanci sołectw otrzymali z rąk przedstawicieli Zarządu Krzysztofa Nowackiego, Krzysztofa Raka oraz Barbary Piórkowskiej zestawy animatora złożone z głośników bezprzewodowych z mikrofonem, zestawu do animacji dla dzieci oraz słoików z kranikiem na lemoniadę. Przekazane podarunki będą stanowiły cenne uzupełnienie wyposażenia świetlic wiejskich oraz miejsc spotkań dla mieszkańców, które usprawnią i uatrakcyjnią organizację wydarzeń dla naszych społeczności lokalnych.
Dziękujemy serdecznie za udział w I spotkaniu Klubu Sołtysów Zakola Dolnej Wisły, było wspaniale się z Państwem spotkań w tym przedświątecznym czasie. Liczymy na dalszą, owocną współpracę i udział Państwa w kolejnych spotkaniach Klubu, podczas którym będziemy pracować nad komunikacją oraz wsparciem Państwa kompetencji w zakresach, które pomogą w spełnieniu sołeckiej misji. Do zobaczenia ❤️
Dziękujemy serdecznie p. Sołtysowi Grzybna Mirosławowi Kurdynowskiemu za wsparcie organizacyjne dzisiejszego wydarzenia.
Zestawy animatora sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 PROW 2014-2020.
Strona 1 z 107

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.

Strona korzysta z plików cookie