Loading
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajd jarmark 2015gk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/konsultacjebanergk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baner questgk-is-212.JPGlink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ffgk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajd szlak1gk-is-212.JPGlink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajd_powidlagk-is-212.jpglink

Zapraszamy na Walne Zebranie Członków

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Zakole Dolnej Wisły” ma zaszczyt zaprosić Państwa na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się dnia 26 maja 2015 r. o godz. 17.00 w sali narad Urzędu Gminy Dąbrowa Chełmińska.

Porządek obrad:

 1. Przywitanie wszystkich członków przez Prezesa Stowarzyszenia.
 2. Przyjęcie porządku obrad Walnego Zebrania Członków.
 3. Wybór przewodniczącego zebrania i sekretarza.
 4. Wybór komisji skrutacyjnej.
 5. Stwierdzenie prawomocności zebrania.
 6. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego za rok 2014.
 7. Dyskusja.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania merytorycznego za 2014 rok.
 9.  Informacja Komisji Rewizyjnej z zakresu sprawozdania finansowego za rok 2014.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego za 2014 rok.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi za rok 2014.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.
 13. Wolne wnioski i zapytania.

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na rajd Nordic Walking

Zapraszamy na rajd Nordic Walking

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Zakola Dolnej Wisły do udziału w Rajdzie Nordic Walking po pięknych okolicach Gzina w dniu 29 maja 2015 r. Start w Ekoagroturystyce „Pachotówko”o godz. 16.00. Urozmaiconą trasę przygotuje Jacek Krawisz, który uchyli rąbka tajemnicy na temat walorów krajobrazowo-historycznych i legend Gzina.

Organizacja rajdu Nordic Walking ma na celu aktywizację mieszkańców Zakola Dolnej Wisły, promocję obszaru LSR  oraz popularyzację zdrowego stylu życia. Pragniemy zachęcić mieszkańcow
do korzystania z powstałych ścieżek do Nordic Walking m.in. z projektów zrealizowanych w ramach działania Wdrażanie LSR PROW 2007-2013.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Dzieci widzą, że w Zakolu się dzieje"

Konkurs plastyczny "Dzieci widzą, że w Zakolu się dzieje"

Serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców Zakola Dolnej Wisły do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym: „Dzieci widzą, że w Zakolu się dzieje”.

Do wygrania nowoczesne TABLETY!!!!!

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 6-9 lat i 10-13 lat
z terenu gmin: Pruszcz, Unisław, Kijewo Królewskie oraz Dąbrowa Chełmińska.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na V Jarmark w Zakolu Dolnej Wisły

Zapraszamy na V Jarmark w Zakolu Dolnej Wisły

V Jarmark w Zakolu Dolnej Wisły zbliża się dużymi krokami. My już dziś zapraszamy serdecznie do Czarża - 13 czerwca, będzie się działo !!!!!
W programie niezmienne kolorowe kramy z rękodziełem i swojskimi przysmakami, a także atrakcje dla dorosłych i dla dzieci: zawody sprawnościowe, pokazy rycerskie, występy na scenie, koncert zespołu Zydeco Flow - https://www.facebook.com/zydecoflow i wiele innych atrakcji.

Szczegółowy program już wkrótce.

Dla wystawców tradycyjnie darmowe stosika wystawiennicze - KARTA ZGŁOSZENIA, REGULAMIN

ZAPRASZAMY!!!!!!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na imprezę plenerową "Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy"

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" oraz Muzeum Ziemi Krajeńskiej organizuje w niedzielę, 24.05.2015 r. na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle nad Notecią imprezę plenerową „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”, będącą połączeniem dwóch kulturalnych wydarzeń: Jarmarku św. Wawrzyńca oraz Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

Czytaj więcej...

Konferencja podsumowująca PROW 2007-2013

                                                                

Rok 2015 to czas podsumowań i rozliczeń zrealizowanych działań, które w perspektywie finansowania UE 2007-2013 wdrażali na obszarze Zakola Dolnej Wisły nasi Beneficjenci, a także my sami w ramach działań aktywizacyjnych. Wiele się zadziało, każdy zapewne zetknął się z efektami realizacji projektów, które zostały  zrealizowane  w poszczególnych Gminach Zakola. Cieszymy się, że dzięki realizacji naszej Lokalnej Strategii Rozwoju wsie wypiękniały, a jakość życia mieszkańców uległa poprawie.

Okazją do porozmawiania na temat zrealizowanych działań w ramach PROW 2007-2013, a także dyskusji o przyszłości naszej Lokalnej Grupy Działania będzie uroczysta konferencja podsumowująca zatytułowana „Efekt LEADERA – czyli jak PROW 2007-2013 zmienił Zakole Dolnej Wisły”.

 

Konferencja odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00
w restauracji Klub Magazyn w Unisławiu
( ul. Parkowa 19)

Czytaj więcej...

Było na słodko i na wytrawnie

Było na słodko i na wytrawnie

Nowootwarty Klub Magazyn w Unisławiu wypełniły w  czwartek 9 kwietnia aromaty potraw zgłoszonych do zorganizowanego przez nas konkursu „Miodowe nuty Zakola na słodko i na wytrawnie”. Uczestniczący w konkursie mieszkańcy obszaru Zakola przygotowali 24 potrawy z miodową nutą w dwóch kategoriach – na słodko i na wytrawnie. Na pięknie zaaranżowanych stołach pojawiły się m.in. takie słodkości jak ciasta, pieczone pierożki i nalewki, zaś wśród dań wytrawnych królowały mięsa z wyraźnymi miodowymi aromatami. Nie bez przyczyny każda z prezentowanych potraw została otoczona przez uczestników wyjątkowo starannym wystrojem pełnym kwiatów i dekoracji, albowiem sposób prezentacji również podlegał ocenie Jury. Ponadto wśród kryteriów oceny było również pochodzenie miodów użytych w przepisie, najwyżej punktowane były te pochodzące z rejonu Dolnej Wisły wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ponadto oceniano kreatywność i oczywiście walory smakowe.

Czytaj więcej...

Razem zmieniliśmy ul. Toruńską

Razem zmieniliśmy ul. Toruńską

W poniedziałek 13 kwietnia o godzinie 13.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I w Chełmnie odbędzie się prezentacja projektu przebudowy ul. Toruńskiej. Do dokumentacji wprowadzone zostały między innymi uwagi mieszkańców zebrane podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „ZAKOLE DOLNEJ WISŁY”. Konsultacje odbyły się z inicjatywy marszałka województwa Piotra Całbeckiego.

Czytaj więcej...

Warsztaty domowego warzenia piwa

Warsztaty domowego warzenia piwa

WARSZTATY DOMOWEGO WARZENIA PIWA

Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz Lokalną Grupą Działania Zakole Dolnej Wisły  zapraszają do udziału w  dwudniowych warsztatach które odbędą się w Restauracji Ostromecka  (Ostromecko gm. Dąbrowa Chełmińska) w dniach 7- 8 maja 2015 r. 

Domowe warzenie piwa stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Przybywa zarówno piwowarów jak i konsumentów, którzy uważają, że właśnie trunki warzone z naturalnych składników
 i według starych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, mają najlepsze walory smakowe.

Podczas warsztatów skupimy się na temacie warzenia oraz  wymaganego i niezbędnego sprzętu do produkcji piwa domowego. Uczestnicy uzyskają niezbędne informacje do tego, by samodzielnie uwarzyć piwo – od charakterystyki różnych gatunków słodu, chmielu i drożdży, po instrukcje budowy prostych urządzeń niezbędnych do wyrobu tego alkoholu. Zapoznają się także z  poszczególnymi etapami powstawania piwa, m.in. śrutowanie i filtrowanie.

Rekrutację uczestników prowadzi Biuro Stowarzyszenia Lokalna  Grupa Działania Zakole Dolnej Wisły tel.  56 676 44 36 kom.  697021676 (koordynator projektu)  e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    zgłoszenia do 30 kwietnia 2015 roku

Czytaj więcej...