Loading
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/konsultacjebanergk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baner questgk-is-212.JPGlink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ffgk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajd szlak1gk-is-212.JPGlink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/jarmark 2014gk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajd_powidlagk-is-212.jpglink

Zapraszamy na imprezę plenerową "Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy"

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" oraz Muzeum Ziemi Krajeńskiej organizuje w niedzielę, 24.05.2015 r. na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle nad Notecią imprezę plenerową „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”, będącą połączeniem dwóch kulturalnych wydarzeń: Jarmarku św. Wawrzyńca oraz Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

Czytaj więcej...

Konferencja podsumowująca PROW 2007-2013

                                                                

Rok 2015 to czas podsumowań i rozliczeń zrealizowanych działań, które w perspektywie finansowania UE 2007-2013 wdrażali na obszarze Zakola Dolnej Wisły nasi Beneficjenci, a także my sami w ramach działań aktywizacyjnych. Wiele się zadziało, każdy zapewne zetknął się z efektami realizacji projektów, które zostały  zrealizowane  w poszczególnych Gminach Zakola. Cieszymy się, że dzięki realizacji naszej Lokalnej Strategii Rozwoju wsie wypiękniały, a jakość życia mieszkańców uległa poprawie.

Okazją do porozmawiania na temat zrealizowanych działań w ramach PROW 2007-2013, a także dyskusji o przyszłości naszej Lokalnej Grupy Działania będzie uroczysta konferencja podsumowująca zatytułowana „Efekt LEADERA – czyli jak PROW 2007-2013 zmienił Zakole Dolnej Wisły”.

 

Konferencja odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00
w restauracji Klub Magazyn w Unisławiu
( ul. Parkowa 19)

Czytaj więcej...

Było na słodko i na wytrawnie

Było na słodko i na wytrawnie

Nowootwarty Klub Magazyn w Unisławiu wypełniły w  czwartek 9 kwietnia aromaty potraw zgłoszonych do zorganizowanego przez nas konkursu „Miodowe nuty Zakola na słodko i na wytrawnie”. Uczestniczący w konkursie mieszkańcy obszaru Zakola przygotowali 24 potrawy z miodową nutą w dwóch kategoriach – na słodko i na wytrawnie. Na pięknie zaaranżowanych stołach pojawiły się m.in. takie słodkości jak ciasta, pieczone pierożki i nalewki, zaś wśród dań wytrawnych królowały mięsa z wyraźnymi miodowymi aromatami. Nie bez przyczyny każda z prezentowanych potraw została otoczona przez uczestników wyjątkowo starannym wystrojem pełnym kwiatów i dekoracji, albowiem sposób prezentacji również podlegał ocenie Jury. Ponadto wśród kryteriów oceny było również pochodzenie miodów użytych w przepisie, najwyżej punktowane były te pochodzące z rejonu Dolnej Wisły wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ponadto oceniano kreatywność i oczywiście walory smakowe.

Czytaj więcej...

Razem zmieniliśmy ul. Toruńską

Razem zmieniliśmy ul. Toruńską

W poniedziałek 13 kwietnia o godzinie 13.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I w Chełmnie odbędzie się prezentacja projektu przebudowy ul. Toruńskiej. Do dokumentacji wprowadzone zostały między innymi uwagi mieszkańców zebrane podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „ZAKOLE DOLNEJ WISŁY”. Konsultacje odbyły się z inicjatywy marszałka województwa Piotra Całbeckiego.

Czytaj więcej...

Warsztaty domowego warzenia piwa

Warsztaty domowego warzenia piwa

WARSZTATY DOMOWEGO WARZENIA PIWA

Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz Lokalną Grupą Działania Zakole Dolnej Wisły  zapraszają do udziału w  dwudniowych warsztatach które odbędą się w Restauracji Ostromecka  (Ostromecko gm. Dąbrowa Chełmińska) w dniach 7- 8 maja 2015 r. 

Domowe warzenie piwa stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Przybywa zarówno piwowarów jak i konsumentów, którzy uważają, że właśnie trunki warzone z naturalnych składników
 i według starych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, mają najlepsze walory smakowe.

Podczas warsztatów skupimy się na temacie warzenia oraz  wymaganego i niezbędnego sprzętu do produkcji piwa domowego. Uczestnicy uzyskają niezbędne informacje do tego, by samodzielnie uwarzyć piwo – od charakterystyki różnych gatunków słodu, chmielu i drożdży, po instrukcje budowy prostych urządzeń niezbędnych do wyrobu tego alkoholu. Zapoznają się także z  poszczególnymi etapami powstawania piwa, m.in. śrutowanie i filtrowanie.

Rekrutację uczestników prowadzi Biuro Stowarzyszenia Lokalna  Grupa Działania Zakole Dolnej Wisły tel.  56 676 44 36 kom.  697021676 (koordynator projektu)  e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    zgłoszenia do 30 kwietnia 2015 roku

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna do wiosek tematycznych Warmii i Mazur

Zapraszamy do uczestnictwa w 2-dniowej wizycie studyjnej „Wioski tematyczne sposobem na rozwój gospodarczy i społeczny Zakola Dolnej Wisły” w dniach 28-29 kwietnia 2015 r.

Celem wizyty jest zapoznanie się z dobrymi praktykami w zakresie tworzenia i funkcjonowania wiosek tematycznych, które prężnie działają w regionie  Warmii i Mazur. Na tym obszarze istnieją i cieszą się popularnością wśród turystów takie wioski jak: Wioska Garncarska w Nidzicy, Wioska Babek Zielarek w Blankach oraz  Bosa Ekologia w Praslitach, które odwiedzimy
w ramach programu wizyty. Pragniemy zaszczepić w osobach zainteresowanych turystyką wiejską na obszarze Zakola ideę tworzenia miejscowości tematycznych, gdyż jest to doskonały sposób na rozwój potencjału turystycznego obszaru a co za tym idzie rozwój  gospodarczy.

Czytaj więcej...

W dniach 23-24 marca biuro nieczynne

Uprzejmie informujemy, że w dniach 23-24 marca 2015 r. biuro LGD "Zakole Dolnej Wisły" będzie nieczynne ze względu na udział pracowników w szkoleniach. Za utrudnienia przepraszamy.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt po nr: 605-889-578

Czytaj więcej...

Konkurs kulinarny "Miodowe nuty Zakola na słodko i na wytrawnie"

Konkurs kulinarny "Miodowe nuty Zakola na słodko i na wytrawnie"

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie Kulinarnym "Miodowe nuty Zakola na słodko i na wytrawnie"!!!!!

Dania prezentowane w ramach konkursu to produkty kulinarne z wykorzystaniem Miodów z rejonu Dolnej Wisły.

W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne i prawne zamieszkałe, bądź mające siedzibę na terenie gmin: Dąbrowa Chełmińska, Kijewo Królewskie, Pruszcz i Unisław.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie w terminie do 03 kwietnia 2015 r. karty uczestnictwa konkursie na adres biura Lokalnej Grupy Działania „Zakole Dolnej Wisły” ul. Chełmińska 7b, 86-253 Kijewo Królewskie. O terminowości zgłoszenia decyduje data wpłynięcia karty do biura LGD. Karta oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.zakolewisly.pl, i w Biurze LGD.

Osoby/podmioty zgłoszone do Konkursu  proszone są o złożenie produktu w  godz. 15.00 - 16.30, dnia 09 kwietnia 2015 roku w Klubie Magazyn (ul. Parkowa 19, 86-260 Unisław).

Więcej szczegółow w regulaminie.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Dla uczestników konkursu przewidzieliśmy również POKAZ KULINARNY, który wykona finalista programu TOP CHEF - Adam Kowalewski

 

Konkurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013, działanie "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja".

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Czytaj więcej...

Przypominamy 31.03.2015 - ostateczny termin składania wnisoków o płatność

Przypominamy 31.03.2015 - ostateczny termin składania wnisoków o płatność

Przypominamy, iż ze względu na kończący się okres programowania PROW 2007-2013 zakończenie realizacji operacji w ramach działań z zakresu wdrażania lokalnych strategii rozwoju  oraz złożenie wniosku o płatność ostateczną musi nastąpić  do 31 marca 2015 r.

Przypominamy również wszystkim naszym Beneficjentom, iż wnioski o płatność należy składać w raz z kompletem załączników oraz dokumentów wymaganych zgodnie z instrukcją do wniosku o płatność. Brak załączników ( dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów, oświadczeń, decyzji itp.) będzie skutkował nieotrzymaniem płatności.

Beneficjenci działania 431  „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, są zobowiązani złożyć wniosek o płatność bezpośrednio w siedzibie Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz w terminie wskazanym w umowie przyznania pomocy.

 

 

 

Czytaj więcej...