Loading
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/konsultacjebanergk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baner questgk-is-212.JPGlink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ffgk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajd szlak1gk-is-212.JPGlink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/jarmark 2014gk-is-212.jpglink
http://www.zakolewisly.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajd_powidlagk-is-212.jpglink

Przypominamy 31.03.2015 - ostateczny termin składania wnisoków o płatność

Przypominamy 31.03.2015 - ostateczny termin składania wnisoków o płatność

Przypominamy, iż ze względu na kończący się okres programowania PROW 2007-2013 zakończenie realizacji operacji w ramach działań z zakresu wdrażania lokalnych strategii rozwoju  oraz złożenie wniosku o płatność ostateczną musi nastąpić  do 31 marca 2015 r.

Przypominamy również wszystkim naszym Beneficjentom, iż wnioski o płatność należy składać w raz z kompletem załączników oraz dokumentów wymaganych zgodnie z instrukcją do wniosku o płatność. Brak załączników ( dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów, oświadczeń, decyzji itp.) będzie skutkował nieotrzymaniem płatności.

Beneficjenci działania 431  „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, są zobowiązani złożyć wniosek o płatność bezpośrednio w siedzibie Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz w terminie wskazanym w umowie przyznania pomocy.

 

 

 

Czytaj więcej...

„Wioska Rytuałów” stawia swoje pierwsze kroki

„Wioska Rytuałów” stawia swoje pierwsze kroki

W październiku 2014 r. LGD Zakole Dolnej Wisły zakwalifikowała się do projektu „Wioska tematyczna – wieś z pomysłem – pomysł na wieś” realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG. Agnieszka Zawitowska, koordynator projektu wiosek w Zakolu, wróciła ze szkolenia w Fojutowie pełna zapału i pomysłów. Zaproponowała zrobienie wioski „gospodarzom agroturystycznym” z Gzina. Okazało się że ziarno trafiło na żyzną ziemię. Potencjał kulturowy i oferta turystyczna Gzina zgłoszonego jako pomysł na wioskę tematyczną spotkał się z zainteresowaniem ze strony organizatorów projektu. Dzięki temu szereg doradców i ekspertów pomoże nam stworzyć tam pierwszą na terenie Zakola wioskę tematyczną.

Czytaj więcej...

Wyniki konsultacji społecznych dotyczących nowej LSR

Szanowni Państwo,

zakończyliśmy proces konsultacji społecznych dotyczących wytyczenia kierunków rozwoju obszaru naszej Lokalnej Grupy Działania w nowym okresie programowania 2014-2020.

Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszych oraz przede wszystkim Państwa prac nad założeniami do nowej Lokalnej Strategii Rozwoju

PODSUMOWANIE KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

 

Do końca stycznia 2015 czekamy na Państwa ewentualne uwagi i pomysły.

 

 

Czytaj więcej...

Biuro nieczynne

Uprzejmie informujemy, że w dniach 2 i 5 stycznia 2015 r. biuro LGD "Zakole Dolnej WIsły" bedzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Czytaj więcej...

Świąteczny decoupage w Górsku

Świąteczny decoupage w Górsku

29 listopada w Domu Kultury w Górsku odbyły się warsztaty decoupage w ramach świątecznych spotkań z rękodziełem finansowanych z budżetu "Zakola". Spotkanie to było owocne nie tylko w doznania artystyczne, stanowiło również dobra okazję do zapoznania się z mieszkankami Gminy Zławieś Wielka, która w przyszłym okresie programowania znajdzie się w granicach naszej Lokalnej Grupy Działania.

Panie uczestniczące w spotkaniu wykonały bombki za pomocą techniki serwetkowej pod okiem Ani Pawlak, która przy okazji zapoznała uczestniczki z profilami działaności Zakola, zachęcając tym samym do współpracy.

 

Czytaj więcej...

Konsultacji nowej LSR ciąg dalszy

Konsultacji nowej LSR ciąg dalszy

26 listopada w Kijewie Królewskim po raz kolejny odbyło się spotkanie gru proboczych powołanych w celu opracowania propozycji rozwiązań, stanowiących odpowiedź na problemy wskazane przez mieszkańców Zakola w procesie diagnozy (badań ankietowych i sondażowych).

Jako pierwsza pracowała grupa skupiona na temacie rynku pracy i przedsiębiorczości. Wśród licznego grona przedsiębiorców, przedstwicieli gminnych ośrodków pomocy społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie, osób bezrobotnych oraz przedstwicieli gmin  poddane zostały pod dyskusję zagadnienia wymionione podczas spotkania 17 listopada w Otowicach.

Czytaj więcej...